Świat

Zoo zabroniło odwiedzin kobiecie, która zakochała się w szympansie

W Belgii doszło do mocno niecodziennej sytuacji. Zoo w Antwerpii zakazało wstępu kobiecie, która zakochała się w jednym z ich szympansów.

Jak donoszą belgijskie media Adie Timmermans była zafascynowana Chitą – 38-letnim szympansem mieszkającym w Zoo w Antwerpii. Przez cztery ostatnie lata odwiedzała go co najmniej raz w tygodniu i spędzała długie godziny przed jego wybiegiem. Oboje machali do siebie i przesyłali sobie całusy przez oddzielającą ich szybę. Kobieta powiedziała belgijskiej telewizji ATV, że kocha go i jest przekonana, że szympans podziela jej uczucia.

Władze zoo postanowiły jednak przerwać ich romans i zabroniły jej kolejnych odwiedzin. Kurator Sarah Lafaut powiedziała ATV, że ich „związek” ma bowiem negatywny wpływ na samą małpę. Fakt, że spędza tyle czasu w towarzystwie człowieka nie podoba się bowiem innym szympansom, które wyrzuciły Chitę ze swojej grupy. Z tego powodu małpa musi spędzać 15 godzin dziennie, kiedy ogród jest zamknięty, w samotności. „Chcemy, żeby Chita był tak bardzo szympansem jak to tylko możliwe” – powiedziała dodając, że cieszy ją to, że ich goście tak bardzo interesują się ich zwierzętami, ale ich dobro ma priorytet.

Niektórzy eksperci uważają jednak, że dla Chity jest już za późno. Swoje dzieciństwo spędził bowiem jako zwierzątko domowe, jego właściciele oddali go do zoo gdy stał się dla nich zbyt duży. Podobnie jak wiele małp wychowywanych w niewoli Chita jest bardzo przyjazny wobec ludzi – a to szkodzi jego relacjom z innymi małpami. W 2008 roku został przez nie nawet zaatakowany i odniósł poważne rany. Zdaniem ekspertów szanse na to, że ponownie go zaakceptują, są minimalne.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij