Kraj

Wiceprezydent Białegostoku ostro do Sterczewskiego: “Dzieciaku (…) załóż trampki i wracaj do Poznania”

– Franek, dzieciaku, przestań lansować się na ludzkim nieszczęściu i odgrywać drugoplanową rólkę w teatrzyku Łukaszenki. Załóż trampki i wracaj do Poznania – napisał na Twitterze do posła KO wiceprezydent Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz.

Komentarz odnosił się do wpisu posła Sterczewskiego i filmu, który dziennikarz TVP Jakub Wojtanowski opublikował we wtorek mediach społecznościowych. Na nagraniu widać, jak poseł KO biega pomiędzy funkcjonariuszami Straży Granicznej i policji, próbując im uciec. Polityk trzyma w ręku siatkę, w której miało znajdować się jedzenie, które polityk chciał przerzucić do uchodźców.

Sytuacja miała miejsce na granicy polsko-białoruskiej, a zachowanie posła wzbudziło dyskusję w mediach społecznościowych.

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa cudzoziemców, osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Według informacji Straży Granicznej z poniedziałku, grupa liczy obecnie 24 osoby.

We wtorek wieczorem media obiegło nagranie, na którym widać, jako poseł Franciszek Sterczewski (KO) próbuje biegiem wyminąć kordon Straży Granicznej i przekazać koczującym torbę z jedzeniem. Zachowanie parlamentarzysty nie pozostało bez echa w mediach społecznościowych. Nie brakowało zachwyconych, rozbawionych i zażenowanych postępowaniem polityka.

Źródło: Autor:
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij