Kraj

Róża Thun wściekła na Tuska. Opozycja zaczyna być rozczarowana byłym premierem

Róża Thun nie kryje rozczarowania Donaldem Tuskiem. Chodzi o wpis obecnego lidera Platformy Obywatelskiej, który stwierdził, iż polskie granice muszą być szczelnie i mocnie chronione.

Emocje na opozycji ws. uchodźców są coraz większe, a w ich opiniach na ten temat widać ogromny dysonans. Z jednej strony wielu posłów Koalicji Obywatelskiej udało się na wschodnią granicę, chcąc w ten sposób pomóc migrantom koczującym przy granicy – niejednokrotnie narażając się na popełnienie przestępstwa nielegalnego przekroczenia granicy. Z drugiej strony pojawiają się głosy popierające zabezpieczenie granicy z Białorusią. Jedną z takich osób jest Donald Tusk, który jednak nie powstrzymał się w swoim komentarzu przed uderzeniem w rząd PiS.

– Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów – napisał były premier.

Jego słowa nie przypadły do gustu eurodeputowanej Róży Thun.

– Donald, czytam ten wpis, w kontekście sytuacji w Afganistanie i informacji docierających od NGOsów kt są dziś na naszej wschodniej granicy, i… nie pojmuję! – czytamy w jej wpisie.

Czyżby opozycja coraz bardziej żałowała powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki? Według tygodnika “Wprost” środowisko skupione wokół byłego premiera jest złe na niego, że ten przychodzi nieprzygotowany na konferencje. Ma to im przypominać czasy, kiedy Tusk pełnił funkcję przewodniczącego PO zanim stanął na czele rządu w 2007 roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Tysol Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij