Kraj

“Noście mundur z honorem i z dumą, bo my chronimy naszą ojczyznę”

Noście mundur z honorem i z dumą, bo my chronimy naszą ojczyznę wbrew różnym informacjom, które ukazują się w różnych miejscach – powiedział we wtorek podczas konferencji w Kuźnicy (woj. podlaskie) komendant Straży Granicznej gen. bryg SG Tomasz Praga.

“W tym roku obchodzimy 30-lecie Straży Granicznej i w tym roku przyszło nam zmierzyć się z falą nielegalnej imigracji ze strony Łukaszenki, z kierunku Białorusi” – powiedział generał.

Podziękował też funkcjonariuszom za ich postawę i zaangażowanie. “I za to, że jesteście wierni rocie złożonego ślubowania +Strzec granicy Rzeczypospolitej Polskiej nawet z narażeniem życia+. Każdego dnia udowadniacie, że służba naszej najjaśniejszej Rzeczypospolitej jest naszym prawdziwym powołaniem” – dodał.

Przekazał również podziękowania od ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego, do których się dołączył. “Zawsze będziemy stać za wami murem, za to co robicie. Pamiętajcie, wykonujecie wszystko zgodnie z prawem i na podstawie prawa. Chronicie granicy Rzeczypospolitej Polskiej, ale również chronicie zewnętrzną granicę Unii Europejskiej. Jesteście do tego zobowiązani” – zaznaczył.

“Polacy będą wam za to wdzięczni chociaż dzisiaj jesteśmy różnie oceniani. Jest to dla mnie zaszczyt i honor, że mogę tutaj stać przed wami i wam za to dziękować” – wskazał.

Podziękował również rodzinom funkcjonariuszy, “bez których wsparcia trudno by wam było wykonywać ten obowiązek”.

Źródło: PAP Autor: Marta Stańczyk
Fot. PAP/Artur Reszko

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij