Publicystyka

Mocny wpis Pawłowicz: “Parlamentarzyści opozycji walczą bezwstydnie po stronie putinowskich agresorów”

Krystyna Pawłowicz zabrała głos ws. wydarzeń, jakie mają miejsce na granicy polsko-białoruskiej. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w szczególności odniosła się do zachowania niektórych polityków opozycji, nie szczędząc pod ich adresem mocnych słów.

Polskie służby graniczne od ponad tygodnia muszą mierzyć się z kryzysem migracyjnym przy granicy z Białorusią. Eksperci nie mają najmniejszych wątpliwości, iż jest to celowa prowokacja reżimów Łukaszenki oraz Putina, które w ten sposób sposób prowadzą wojnę hybrydową przeciwko wschodniej flance UE (gdyż podobne sceny możemy obserwować również przy granicy Białorusi z Litwą, czy Łotwą). Według Mińska uchodźcy stanowią w większości uciekinierów z Afganistanu, co szybko zostało zdementowane, gdyż większość osób koczujących przy granicy mają stanowić przybysze z Iraku. Premier Mateusz Morawiecki wprost uznał, że reżim Łukaszenki wykorzystuje tych ludzi jako narzędzie do realizowania swoich celów politycznych.

Polscy żołnierze oraz funkcjonariusze straży granicznej starają się nie dopuścić do nielegalnego przekroczenia granicy – zarówno ze strony migrantów, jak i polskich aktywistów, czy polityków opozycji, którzy próbują ruszyć z pomocą humanitarną. Widzieliśmy już próby w wykonaniu posłów Jońskiego i Szczerby, Jachiry czy senator Morawskiej-Staneckiej, którzy zostali powstrzymani przez polskie służby przed popełnieniem przestępstwa,  a także zatrzymaniem przez białoruskie władze.

Na ich zachowanie zareagowała Krystyna Pawłowicz, który w mocnych wpisach napisała co o tym sądzi.

-Trwa wojna Białorusi/Rosji z Polską… Polska opozycja w tym parlamentarzyści opozycji walczą bezwstydnie po stronie putinowskich agresorów… – pisze sędzia TK – Pomaganie przez opozycję w nieludzkim używaniu przez Białoruś/Rosję jakichś biedaków ze świata jako tarana w ataku na swe własne państwo, Polskę, to dopiero „humanitarna” pomoc… Co ? Pani Ochojska….Też tak pani w Afryce robi ?

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij