Kraj

Politycy ZP o słowach Frasyniuka: “To obrzydliwy skandal (…) mundur  żołnierza symbolizuje honor i oddanie naszej Ojczyźnie”

Działacz opozycji z czasów PRL, Władysław Frasyniuk, powiedział w niedzielę w TVN 24 o żołnierzach, którzy nie wpuszczają do Polski grupy cudzoziemców na granicy z Białorusią, że “nie służą państwu polskiemu – przeciwnie – plują na wartości, o które walczyli ich rodzice”.

– Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania – trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie. Ci żołnierze nie służą państwu polskiemu, przeciwnie – plują na te wszystkie wartości, o które walczyli pewnie ich rodzice, albo dziadkowie – ocenił Frasyniuk.

Do tych słów odniósł się w nocy w niedzielę na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

– Język naszej debaty publicznej od dawna pozostawia wiele do życzenia. Opozycja i wspierające ją organizacje wprowadziła do życia publicznego i do mediów złe słowa i poniżające inwektywy – napisał premier. Dodał, że do tej pory uznawał, że to świadczy wyłącznie o nich i ich kulturze, a wyborcy w swoim czasie to ocenią.

– Mundur  żołnierza symbolizuje honor i oddanie naszej Ojczyźnie. Plucie przez totalną opozycję na pełniących służbę w obronie naszych granic to obrzydliwy skandal. Żołnierze, dziękuję za Waszą służbę i poświęcenie! Polacy stoją za Wami murem! – skomentował Jacek Sasin na Twitterze.

Do wypowiedzi Frasyniuka odniosła się w nocy na Twitterze redakcja TVN24:

– W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program. Nie będziemy powielać tej wypowiedzi. Oświadczamy, że sprzeciwiamy się każdej formie agresji, także tej słownej, w życiu publicznym – napisano.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij