Świat

Merkel grozi Putinowi. Zapowiada nałożenie sankcji na Rosję w sprawie… Nord Stream 2

Angela Merkel spotkała się w Kijowie z Wołodymyrem Zełenskim, gdzie poruszyła kwestię budowy gazociągu Nord Stream 2. Co ciekawe niemiecka kanclerz zapowiedziała nałożenie sankcji na Rosję, jeśli ta wykorzysta inwestycję jako broń przeciwko Ukrainie.

Kilka dni temu Angela Merkel odwiedziła Moskwę, gdzie Władimir Putin przekazał jej, iż budowa gazociągu Nord Stream 2 dobiega już praktycznie końca. Rosyjski prezydent stwierdził także, że nowy rurociąg znacząco przyspieszy transport surowca do Niemiec, stanowiąc drogę o ok. 2 tysiące kilometrów krótszą, niż dotychczasowa infrastruktura przebiegająca przez Ukrainę.

Po skończonej wizycie w Moskwie niemiecka kanclerz udała się do Kijowa, który ma ogromne zastrzeżenia wobec niemiecko-rosyjskiej inwestycji. Wołodymyr Zełenski obawia się, że Nord Stream 2 posłuży jako “broń geopolityczna” w polityce Kremla. Merkel zapewniła jednak, że jej ojczyzna nie dopuści do takiego obrotu spraw, dlatego też zagroziła Rosji sankcjami, gdyby ta dopuściła się wykorzystać gazociąg do swoich politycznych celów.

W ramach Unii Europejskiej jesteśmy za nowymi sankcjami, jeśli Rosja spróbuje wykorzystać rurociąg jako broń – powiedziała Merkel.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij