Kraj

Jarosław Kaczyński odrzucił propozycję Pawła Kukiza

Według tygodnika “Wprost” Paweł Kukiz próbował wykorzystać zamieszanie wokół Elżbiety Witek, proponując Jarosławowi Kaczyńskiemu wybór nowego marszałka Sejmu, którym miałby zostać jego poseł. Prezes PiS miał odrzucić z miejsca jego propozycję.

Informatorzy gazety twierdzą, iż głośno zapowiadany przez opozycję wniosek o odwołanie Elżbiety Witek z funkcji marszałka Sejmu zdążył upaść, zanim w ogóle powstał. Politycy Koalicji Obywatelskiej stracili jakikolwiek zapał wobec tej inicjatywy, gdyż nie udało się w tej kwestii osiągnąć porozumienia z innymi formacjami. Co więcej stwierdzono, iż cała batalia w tej sprawie jest całkowicie bez sensu, gdyż nie uda się zebrać przynajmniej 230 posłów gotowych poprzeć nowego kandydata na to stanowisko.

Co ciekawe na zamieszaniu wokół osoby Witek próbował skorzystać Paweł Kukiz. Były muzyk miał wyjść do Jarosława Kaczyńskiego z propozycją powołania na stanowisko marszałka Sejmu Stanisława Tyszki.

Stanisław Tyszka miał poprosić Pawła Kukiza, by ten zawalczył, aby funkcja przypadła jemu. Miał powiedzieć do Kukiza: „Teraz możemy mieć wszystko”. Sam Kukiz zaś, po zastanowieniu, miał uznać, że to dobry pomysł, bo Tyszka mógłby być marszałkiem, który działałby na rzecz porozumienia między opozycją i rządzącymi. Pomysł jednak upadł szybciej niż się narodził, ponieważ Paweł zapytał o to Kaczyńskiego, a prezes PiS się nie zgodził, co było oczywiste – twierdzi informator “Wprostu”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij