Świat

Rosjanie i Niemcy już zacierają ręce. Nord Stream 2 ma być ukończony do 12 września

Ukończenie gazociągu Nord Stream 2 planowane jest do 12 września i w tym celu statek Fortuna powinien dobudować odcinek rurociągu o długości 13-14 km w wodach Niemiec – podał w niedzielę rosyjski dziennik “Kommiersant”.

Gazeta powołała się na komunikat niemieckiego regulatora żeglugi.

Wcześniej w niedzielę media w Rosji podały, że Fortuna opuściła wyłączną strefę ekonomiczną Danii na Bałtyku i że układanie rur w duńskich wodach zostało ukończone.

Z danych portali śledzących ruch statków wynikało, że Fortuna przepłynęła granicę morską z Niemcami i skierowała się do Zatoki Pomorskiej. W pobliżu jednostki znajdowały się trzy jednostki pomocnicze pod banderą rosyjską.

Barka Fortuna budowała w wodach Danii drugą nitkę gazociągu Nord Stream 2. Układanie pierwszej nitki zakończone zostało 4 czerwca.

W ostatnich dniach operator gazociągu, spółka Nord Stream 2 AG, informował, że Fortuna pracuje nad ostatnimi elementami konstrukcji. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że do ukończenia Nord Stream 2 pozostało 15 km.

W mediach pojawiała się zaś data 23 sierpnia jako termin ukończenia budowy gazociągu.

 

Źródło: PAP Autor: Z Moskwy Anna Wróbel
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij