Publicystyka

Paradne! Giertych twierdzi, że Tusk “rozwiązał problem migracyjny w 2015 roku”

Donald Tusk rozwiązał problem imigracji w 2015 roku – a przynajmniej tak uważa Roman Giertych. Wpis prawnika spotkał się masową reakcją internautów, którzy przypomnieli mu, jak było naprawdę. 

Obecny kryzys w Afganistanie, a także sytuacja na wschodniej flance Unii Europejskiej, gdzie przy granicach Białorusi z Polską, Litwą i Łotwą koczują grupy uchodźców, na nowo rozbudziła obawy przed powtórką z 2015 roku. Wówczas do wielu państw na Starym Kontynencie zaczęły masowo wpływać wnioski o uzyskanie azylu przez kolejne grupy migrantów. Chęć pomocy wyraziła wtedy m.in. kanclerz Angela Merkel, która apelowała o udzielenie pomocy przybyszom z Afryki, czy Azji. W konsekwencji doprowadziło to znaczącego wzrostu nielegalnej imigracji, w wyniku której do Europy przedostały się kolejne miliony imigrantów.

Jak wydarzenia z tamtego okresu wspomina Roman Giertych? Były lider Ligi Polskich Rodzin zamieścił nie dawno wpis, w którym opisał sytuację, jaka miała miejsce w 2015 roku, skupiając się na pochwałach… dla Donalda Tuska.

-Tusk rozwiązał problem olbrzymiej fali uchodźców do UE w 2015. Może pan premier Morawiecki ustąpi na jego rzecz to i rozwiązanie obecnego małego kryzysu się znajdzie? – czytamy we wpisie prawnika.

Wpis rozbawił wielu internautów, którzy doskonale pamiętają wydarzenia sprzed sześciu lat. Wówczas to nowopowstały rząd Zjednoczonej Prawicy, a także gabinet Victora Orbana, ostrzegali przed niebezpieczeństwami wzrostu fali imigracji i i przeciwstawili się przyjmowaniu nielegalnych migrantów. Tymczasem Donald Tusk, pełniący wówczas rolę przewodniczącego Rady Europejskiej, domagał się nałożenia przeciwko Polsce i Węgrom potężnych kar finansowych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij