Kraj

Gowin przyznaje, iż głosowałby za odwołaniem premiera Morawieckiego

Jarosław Gowin jest rozczarowany propozycjami podatkowymi Mateusza Morawieckiego. Lider Porozumienia przyznał, iż z tego powodu byłby gotowy zagłosować za odwołaniem polityka PiS ze stanowiska szefa rządu.

Były wicepremier był gościem Radia Wnet, gdzie odniósł się do kwestii przyczyn odejścia swojego ugrupowania z rządu Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem projekt koalicji przestał być tym, czym był na samym początku. Gowin uważa wręcz, że został wypchnięty za “wierność programowi ZP”.

-Nie było w programie naszych partii drastycznej podwyżki podatków, nie było łamania zasad wolności czy pluralizmu mediów, nie było wreszcie takiej polityki, która prowadzi do kompletnej izolacji Polski na arenie międzynarodowej, a taki jest skutek “lex TVN” – twierdzi polityk.

Lider Porozumienia zapewnia jednak, iż jego ugrupowanie nie dołączy do totalnej opozycji. Zaznacza, że w programie rządu jest wiele dobrych projektów, które zamierza poprzeć.

Były wicepremier przyznał, iż będzie starał się tworzyć tzw. formację centroprawicową z Polskim Stronnictwem Ludowym. Chwalił przy tym Władysława Kosiniaka-Kamysza za budowie “opozycji wolnorynkowej”, co ma być odpowiedzią na “gwałtowny skręt w lewo pod względem gospodarczym Prawa i Sprawiedliwości”. Zdaniem Gowina rozwiązania podatkowe “Polskiego Ładu” mają być bardzo szkodliwe dla polskich firm, które mają ostatecznie doprowadzić do ich bankructwa lub wzrostu cen.

– Wiązałem wielkie nadzieje z Mateuszem Morawieckim jako premierem. Byłem jedną z osób, które doprowadziły do objęcia przez niego tego stanowiska, natomiast jestem głęboko rozczarowany tym, co pan premier zaproponował w kwestiach podatkowych i tu nie mam wątpliwości, że głosowałbym za odwołaniem – twierdzi Gowin.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy/ Radio Wnet Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij