Świat

Nauczyciel ciężko ranny w ataku w szkole, zatrzymano 15-letniego ucznia

45-letni nauczyciel został w czwartek ciężko ranny w wyniku ataku nożem, jakiego dokonał w szkole podstawowej w Esloev w Skanii zamaskowany sprawca. Zatrzymano podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 15-letniego ucznia.

Nożownik zaatakował mężczyznę długim ostrym narzędziem na terenie placówki poza klasą w drugim dniu roku szkolnego. Według świadków sprawca miał na sobie maskę kościotrupa, kask oraz kamizelkę. Wezwana na miejsce policja w krótkim czasie poza szkołą zatrzymała podejrzanego o dokonanie ataku 15-latka.

Rzeczniczka lokalnej policji Ewa-Gun Westford poinformowała na konferencji prasowej, że “podczas zatrzymania użyto broni, ale podejrzany nie został ranny”. 15-latek został przewieziony na przesłuchanie, jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa. “Ma on pewien rodzaj relacji ze szkołą” – stwierdziła Westford.

Ofiara to 45-letni nauczyciel, który został w ciężkim stanie przewieziony do szpitala, gdzie jest operowany. Motyw ataku ani relacje między napastnikiem a nauczycielem na razie nie są znane.

Do oddziału szkoły Kaellebergsskolan w Esloev uczęszcza 270 uczniów klas 7-9. W Szwecji nowy rok szkolny rozpoczął się w tym tygodniu.

 

Źródło: PAP Autor: Ze Sztokholmu Daniel Zyśk
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij