Świat

Na lotnisku w Kabulu zginął młody piłkarz afgańskiej kadry narodowej

Afganistański zawodnik kadry narodowej piłki nożnej, Zaki Anwari, wypadł z samolotu na lotnisku w Kabulu i zginął – poinformowała w czwartek afgańska agencja Ariana. Jego śmierć potwierdził generalny dyrektoriat Afganistanu ds. sportu.

Nie podano szczegółów, wiadomo jedynie, że piłkarz wypadł z samolotu amerykańskich sił powietrznych Boeing C-17.

Tłumy usiłują uciec z opanowanego przez talibów Afganistanu, a wielu ludzi próbuje dostać się nawet do kołujących już samolotów – pisze Reuters.

Wszystkie drogi dojazdowe do lotniska w Kabulu, z którego prowadzona jest ewakuacja obywateli państw zachodnich i Afgańczyków, są kontrolowane przez talibów.

Przed ogrodzeniem zabezpieczającym brytyjski obóz na lotnisku pod okiem talibskich bojowników gromadzą się tłumy zdesperowanych ludzi, próbujących wydostać się z Afganistanu – podała wcześniej w czwartek brytyjska telewizja Sky News. Korespondent stacji powiedział, że na jego oczach sprzed lotniska odsyłane są całe przerażone rodziny, często z małymi dziećmi.

Zrozpaczone kobiety próbowały przerzucać żołnierzom przez drut kolczasty małe dzieci, prosząc ich, by wywieźli je z kraju – powiedział Sky News brytyjski oficer.

W ciągu ostatniej doby z Kabulu wywieziono około 5 tys. obywateli państw zachodnich i zagrożonych przez talibów Afgańczyków; ewakuacja jest cały czas kontynuowana – informował Reuters w czwartek rano.

Źródło: PAP Autor: PAP
Fot. Facebook/Elias Niazi

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij