Świat

Jourova będzie wściekła. Czechy zakazały małżeństw parom LGBT

Zgodnie z orzeczeniem czeskiego Trybunału Konstytucyjnego małżeństwa par jednopłciowych zostały uznane za niezgodne z konstytucją. 

U południowych sąsiadów Polski trwa od jakiegoś czasu dyskusja nad kwestią zrównania prawnego małżeństw jednopłciowych z tradycyjnymi rodzinami. Część czeskich posłów próbuje przeforsować przez tamtejszy parlament projekt ustawy, który realizowałby postulaty środowisk LGBT na temat równości praw.

Ich próby mogą się jednak okazać nieskuteczne. Wszystko z powodu wyroku tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego, który jasno stwierdził, iż małżeństwa LGBT nie są zgodne z czeską ustawą zasadniczą. Oznacza to także formalny zakaz możliwości adoptowania dzieci przez pary homoseksualne. Czeski TK stoi na stanowisku, zgodnie z którym przysposobienie jest legalne jedynie dla par pozostających w związku małżeńskim, a takie, podobnie jak w Polsce, mogą zawrzeć jedynie kobieta i mężczyzna.

-Takie prawo jest podyktowane, zgodnie z uzasadnieniem sądu, “troską o dobro dziecka oraz udowodnionym naukowo lepszym wzrostem psychospołecznym dzieci wychowywanych w domach, gdzie funkcjonują wzorce zarówno męskie jak i żeńskie” – pisze portal DoRzeczy.pl.

To nie pierwszy raz, kiedy czeski wymiar sprawiedliwości podnosi temat związany z małżeństwami homoseksualistów. Za każdym razem tamtejsze sądy stawiają kwestię ochrony dzieci za sprawę nadrzędną.

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika wyrok z pewnością nie spodoba się wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Verze Jourovej, która dała się poznać jako sojuszniczka LGBT. To właśnie sprawy związane z tęczowym środowiskiem stanowiły często stanowiły przyczynę jej wielokrotnych ataków przeciwko Polsce oraz Węgrom.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij