Kraj

Gowin będzie ponownie współpracował z Tuskiem? Jednoznaczna odpowiedź byłego premiera

Już kiedyś miałem okazję współpracować z Jarosławem Gowinem, starczy – powiedział lider PO Donald Tusk pytany o współpracę z liderem Porozumienia. Dawnych współpracowników Gowina, którzy poparli PiS określił jako “nieszczęśników” i “ofiary systemu korupcji, który zbudował Kaczyński”.

Na konferencji prasowej w Goniądzu (woj. podlaskie) Tusk został zapytany o ocenę tych polityków Porozumienia, którzy przeszli na stronę PiS, a także o możliwość współpracy z Jarosławem Gowinem, który znalazł się w opozycji.

“Wolałbym nie powtarzać epitetów o ludziach, którzy dają się kupić za różne profity i to w świetle kamer, bo to jest obraz bardzo przykry” – powiedział. “Cisną się na usta słowa, których w dyskursie publicznym nie używam” – dodał.

Byłych polityków Porozumienia, którzy odstąpili od Gowina określił jako “nieszczęśników”. “W jakimś sensie ci ludzie są ofiarami tego systemu, który zbudował Kaczyński, kupowania albo szantażem, albo pieniędzmi, albo stanowiskami potrzebnych głosów” – ocenił. “To nie jest korupcja polityczna, to jest korupcja expressis verbis, to jest istota korupcji to co się dzieje dzisiaj” – dodał Tusk.

“Jeśli chodzi o pana Jarosława Gowina, już kiedyś miałem okazję współpracować, starczy” – odpowiedział na pytanie o ewentualną współpracę z liderem Porozumienia.

Źródło: PAP Autor: Piotr Śmiłowicz
Fot. Twitter

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij