Świat

Trump zabrał głos ws. sytuacji w Afganistanie. Były prezydent wezwał Bidena do ustąpienia ze stanowiska

Donald Trump odniósł się do obecnego kryzysu w Afganistanie, zwracając się z apelem do Joe Bidena. Republikanin domaga się, aby prezydent USA ustąpił ze swojego stanowiska.

-Czas, aby Joe Biden zrezygnował w hańbie za pozwolenie na to, co wydarzyło się w Afganistanie – napisał Trump w specjalnym oświadczeniu.

Jego zdaniem nie powinno być z tym problemu, gdyż Biden “nie został legalnie wygrany”. Polityk zaznaczył, że za jego prezydentury wycofanie wojsk z Afganistanu było znacznie sprawniejsze i lepsze. Z kolei Demokrata uczynił z tej sprawy jedną z najbardziej spektakularnych porażek Stanów Zjednoczonych w historii.

Dodatkowo Trump krytykuje obecnego prezydenta za obecną sytuację w kraju. Wskazuje przede wszystkim na nagły wzrost zakażeń na Covid-19, kryzys imigracyjny, a także na stan amerykańskiej gospodarki i polityki energetycznej.

Biden odpiera jednak zarzuty. Prezydent broni się tym, że przez ostatnie 20 lat obecność wojsk USA w Afganistanie była nie do przyjęcia. Ponadto twierdzi, że po swoim poprzedniku odziedziczył umowę zawartą pomiędzy USA, a talibami, dotyczącą wycofania wojsk z azjatyckiego kraju, co miało nastąpić do 1 maja 2020 roku.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij