Świat

Nie tylko USA. Również Rosja włączyła się w polsko-izraelski spór

Rosja postanowiła włączyć się do polsko-izraelskiego sporu dotyczącego nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. Rzecznik rosyjskiego MSZ oskarżyła nasz kraj o uchybienia w upamiętnieniu zarówno ofiar Holocaustu, jak i ich wyzwolicieli.

Maria Zacharowa wydała oświadczenie, w którym określiła podpisaną niedawno reformę KPA mianem “ustawy o restytucji Żydów poszkodowanych w czasie II wojny światowej”. Co ciekawe rosyjska rzecznik MSZ przywołała słowa Jaira Lapida, który uznał Polskę za państwo odchodzące od standardów demokratycznych, dodatkowo “niehonorującego największej tragedii w historii ludzkości”.

-W odpowiedzi Andrzej Duda powiedział, że Warszawa nie pozwoli na instrumentalizację masowej zagłady dla bieżących celów politycznych. Nie mogłam uwierzyć, że to było prawdziwe oświadczenie, a nie fake news. Szczególnie w kontekście silnego sporu, który pojawił się w Polsce wokół pomników wyzwolicieli od niemieckich wojsk faszystowskich – napisała kobieta.

Zacharowa uznała dodatkowo, że Polska “nie zachowuje pamięci o ofiarach Holocaustu, jak i och wyzwolicielach”, co uznała za “niemoralne”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Wprost Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij