Świat

Premier Izraela atakuje Polskę. “Nie pozostaniemy obojętni”

Podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego na nowo rozgrzało spór pomiędzy Polską, a Izraelem, który uważa, iż reforma uderza w kwestię zwrotu mienia żydowskiego. Teraz do ataku na nasz kraj włączył się premier Naftali Bennett.

Ostrej reakcji ze strony Izraela, w tym także wielu skandalicznych komentarzy, polska strona doświadczyła tuż po głosowaniu nad nowelizacją w Sejmie. Teraz emocje rozgrzały na nowo, kiedy wczoraj ustawa została podpisana przez prezydenta. Jeszcze tego samego dnia szef izraelskiego MSZ Jarid Lapid poinformował o wycofaniu Charge d’affaires z Polski, jednocześnie zapowiadając, iż to nie jedyna odpowiedź, jakiej polskie władze powinny się spodziewać w najbliższym czasie.

Teraz sprawę nowelizacji KPA skomentował premier Izraela Naftali Bennett. W specjalnym oświadczeniu nazwał decyzję Andrzeja Dudy jako “haniebną pogardą dla pamięci o Holocauście”. Polityk ubolewa nad przyjęciem przez Polskę aktu prawnego, który “uniemożliwia Żydom otrzymywanie odszkodowań za mienie, które zostało im ukradzione podczas Holokaustu”, a także, że nasz kraj “zdecydował się dalej krzywdzić tych, którzy stracili wszystko”.

-Jest to poważny krok, wobec którego Izrael nie może pozostać obojętny – zapowiedział Bennett.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot. Wikimedia Commons

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij