Świat

Działające w Polsce niemieckie radio sugeruje, że Polskę czekają sankcje ze strony USA

Stany Zjednoczone rozważają nad sposobem ukarania Polski za nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji – donosi rmf24.pl. Amerykanie mają przygotowane trzy scenariusze potencjalnych sankcji.

Według nieoficjalnych doniesień RMF FM, którego głównym udziałowcem jest niemiecka spółka Bauer Media Invest GmbH, USA mają być “zawiedzione i poirytowane” działaniami związanymi z reformą ustawy medialnej, a także niedawną nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego, która ma ograniczać reprywatyzację.

W związku z tym Biały Dom ma rozważać aż trzy scenariusze ukarania Polski. W pierwszym z nich nasz kraj ma nie zostać zaproszony na grudniowy szczyt demokracji, który jest organizowany przez prezydenta Bidena.

Kolejną opcją jest zablokowanie sprzedaży 250 czołgów Abrams, które Polska chciała kupić za 23 miliardy złotych.

Ostatni scenariusz jest nazywany “opcją atomową” i ma zostać zastosowany w przypadku, kiedy wspomniane wcześniej działania nie osiągną zamierzonego rezultatu. Zakłada on nałożenie sankcji personalnych na prezydenta, premiera, a także lidera partii rządowej, które wiązałyby się z zakazem wjazdu tych polityków na terytorium Stanów Zjednoczonych.

Dziennikarze rozgłośni nie precyzują jednak, kto jest autorem tych doniesień. Politycy obozu rządowego zaprzeczają wszelkim spekulacjom dotyczących nałożenia restrykcji przez USA przeciwko Polsce.

Źródło: Stefczyk.info na podst. RMF24 Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij