Świat

Nauczyciel, który porównał szczepienia do Holokaustu, został zawieszony w obowiązkach. Niewykluczone są zarzuty karne

Jeden z niemieckich nauczycieli zamieszczał na swoim kanale na Youtube szokujące materiały, w których m.in. porównywał kampanię szczepień na COVID-19 do Holocaustu. Teraz ma przez nie spore kłopoty.

Sprawa została ujawniona przez portal rbb24. Nauczyciel w jednej ze szkół zawodowych w Berlinie od początku pandemii negował istnienie koronawirusa. Negował m.in. nakaz noszenia maseczek podczas zajęć. Twierdził, że to zarządzenie jest głupie a same maseczki nazywał „nowoczesnymi swastykami”.

Nauczyciel prowadził również swój kanał na Youtube. Krytykował tam pomysł władz oświatowych proponujących przeprowadzenie kampanii szczepień w szkołach zawodowych. W jednym z nagrań jego wypowiedź była zilustrowana grafiką porównującą kampanie szczepień do Holokaustu.

Jak informuje portal już w ubiegłym roku berlińska policja prowadziła wobec niego śledztwo pod kątem „prowadzenia działalności wywrotowej”. Był również ostrzeżony przez władze oświatowe. Pomimo tego po rozpoczęciu roku szkolnego – który w Niemczech zaczął się na początku sierpnia – pozwolono mu dalej uczyć dzieci.

Rbb24 informuje jednak, że nauczyciel-koronasceptyk został zawieszony w końcu w obowiązkach i niewykluczone są również dalsze konsekwencje służbowe. Dostał również zakaz wstępu do szkoły w której pracował. Niewykluczone jest również, że władze oświatowe złożą doniesienie na jego działalność do prokuratury. „Nikt, kto w ten sposób bagatelizuje narodowy socjalizm i Shoah, nie może pracować z uczniami” – powiedział portalowi szef berlińskiej oświaty Tom Erdmann.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Niezależna Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij