Publicystyka

“Je**ć PiS i Kukiz’15”. Tak młodzieżówka Lewicy promuje spontaniczne zgromadzenie “w obronie wolnych mediów”

Redaktor naczelny “Dziennika Polskiego” opublikował na Twitterze maila, którego autorem są liderzy tarnowskiej Młodej Lewicy. Nadawcy zachęcają w nim do wzięcia udziału w spontanicznym zgromadzeniu, które promują skandalicznym hasłem złożonym ze słynnych ośmiu gwiazd i dopisanym Kukiz’15.  W ich obronie stanęła Anna Maria Żukowska, która twierdzi, iż młodzi działacze… są po prostu bardziej radykalni niż działacze.

Cały czas nie ustaje spór ws. ustawy “lex TVN”, która głosami Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15 została przyjęta przez Sejm z poprawkami. To wywołało prawdziwą wściekłość na opozycji, która jeszcze przed głosowaniem krzyczała o “zamachu na niezależne media i wolność słowa”. Eskalację tychże emocji można było zaobserwować tuż po zakończeniu obrad Sejmu, kiedy część sympatyków totalnej opozycji zaatakowała Dobromira Sośnierza. Co ciekawe w większości przypadków poseł Konfederacji głosował podobnie, jak chociażby PO, jednak wstrzymany przez niego oraz jego kolegów z ugrupowania głos został z jakiegoś powodu uznany za zdradę.

Emocje dały się także we znaki nawet poszczególnym politykom, czy działaczom. Jeszcze wczoraj skandaliczny wpis opublikował na swoim Twitterze Robert Biedroń, który zamieścił w nim słynne osiem gwiazd, oznaczające hasło “je**ć PiS”, z dopisaną Konfederacją oraz Kukiza.

Być może to właśnie z niego przykład wzięły władze Młodej Lewicy w okręgu tarnowskim, którzy wysyłali maile zachęcające do wzięcia udziału w spontanicznym wydarzeniu noszącym nazwę “W obronie wolnych mediów – ***** *** i Kukiz’15”. O całej sytuacji poinformował redaktor naczelny “Dziennika Polskiego” Wojciech Mucha.

Hej, Lewica, , u Was wszystko ok? Takie młodzieży macie w regionie, takie maile rozsyła. To w porządku jest? Może Anna Maria Żukowska coś podpowie? – pytał mężczyzna.

Na odpowiedź ze strony byłej rzecznik Lewicy nie musiał doczekać.

-A co, młodzież ma być potulna i ugrzeczniona i zachwycać się tym, jak pani Witek gwałci regulamin Sejmu oraz tym jak Kukiz rozpłaszcza się na podłodze? Młodzieżówka to nie kółko różańcowe, są bardziej radykalni od partii – odpowiedziała posłanka.

-Bardziej radykalni, powiada Pani. To znaczy, że jak będą *****, to po hardkorze? A tak serio, to wie Pani, że to też sianie wiatru i źle się skończy, prawda? – ripostuje dziennikarz.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij