Świat

Szokująca zbrodnia! Afgańczycy zamordowali własną siostrę… za jej ubiór i makijaż. Niemcy mają dość

Dwaj bracia, 22-letni Seyed H. i 25-letni Sayed, są podejrzani o zamordowanie swojej siostry, której ciało spakowali do walizki i przewieźli do Holzkirchen w Górnej Bawarii. Powodami tej makabrycznej zbrodni miały być zachodni ubiór i makijaż kobiety. Morderstwo wzbudziło ogromną dyskusję w całych Niemczech, gdzie coraz więcej obywateli, a także polityków, domaga się zerwania z multikulti.

34-letnia Maryam miała być od dłuższego czasu prześladowana przez swoich braci. Głównie z powodu swojego stylu życia, gdyż Afganka postanowiła przyjąć sposób ubierania się oraz noszenia makijażu w podobnym stylu, co jej europejskie rówieśniczki. Kobieta miała żyć w śmiertelnym strachu – twierdzą jej znajomi.

Maryam została zamordowana przez dwójkę braci, 22-letniego Seyeda H. i 25-letniego Sayeda, w dniu 13 lipca w Berlinie. Mordercy następnie spakowali jej ciało do walizki i wywieźli pociągiem do Holzkirchen w Górnej Bawarii, gdzie wrzucili je do dołu, znajdującego się nieopodal miejsca zamieszkania jednego z nich.

-Z dużym prawdopodobieństwem Maryam musiała umrzeć, ponieważ jej niezależny styl życia nie odpowiadał normom moralnym jej rodziny – czytamy w “Die Welt”, które informuje, iż kobieta osierociła dwójkę dzieci w wieku 9 i 13 lat.

Zbrodnia wstrząsnęła Niemcami i rozgrzała poważną dyskusję w zakresie polityki migracyjnej oraz multikulti. Politycy tamtejszej lewicy starają się odciąć motywy morderstwa od kultury islamu, twierdząc, iż zostało ono dokonane z powodu nienawiści wobec kobiet. Innego zdania są jednak politycy innych ugrupowań. Przykład tego dał szef berlińskiego oddziału CDU Kai Wegner, który wezwał do „otwartej debaty na temat nieudanej integracji”. Poparła go niemiecko-turecka aktywistka Serap Cileli.

-Takie akty są dowodem na to, że w tym kraju nie ma polityki integracyjnej. Nie możemy kontynuować miękkiej polityki multikulti z ostatnich dziesięcioleci, jeśli cokolwiek ma się zmienić. Musimy domagać się integracji – twierdzi Cileci.

“Die Welt” przypomina, iż podobne morderstwa, jak w przypadku Maryam H., są dokonywane przez muzułmanów zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, którzy zerwali zasady obowiązujące w tradycyjnych rodzinach islamskich.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij