Kraj

Prezydent podjął decyzję. Przyszłość Gowina jest już jasna

Prezydent Andrzej Duda odwołał Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera i szefa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii – poinformował Błażej Spychalski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wcześniej rzecznik rządu przyznał, że nie jest wykluczone, że premier nie przyjmie niektórych dymisji wiceministrów zasiadających w rządzie z ramienia Porozumienia. Według rzecznika wiceministrowie “oddali się do dyspozycji” , ale to premier “ostateczne podejmuje decyzje”.

Rzecznik rządu pytany w rozmowie z Polsat News o to, kiedy poznamy nazwisko następcy Jarosława Gowina, odparł, że na razie funkcję szefa Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii pełni premier Mateusz Morawiecki.

“Nie ma pośpiechu, aby nowa osoba była powołana. Mamy wiceministrów, pan premier też dobrze zna resort” – powiedział Müller.

“W najbliższym czasie ten wakat zostanie uzupełniony. Natomiast nie ma jeszcze żadnej decyzji” – dodał.

Pytany, czy wszyscy wiceministrowie z ramienia Porozumienia, którzy podali się do dymisji, zostaną zdymisjonowani, odparł, że premier będzie indywidualnie podejmował decyzje.

“Pan premier dał sobie czas na to, aby zdecydować indywidualnie, jeśli chodzi o każdy przypadek, czy te dymisje przyjmie. Natomiast nie jest wykluczone, że pan premier nie przyjmie niektórych z tych dymisji. Ministrowie oddali się do dyspozycji, ale to pan premier ostateczne podejmuje decyzje, czy te dymisje zostaną przyjęte” – powiedział rzecznik rządu.

“Część z tych posłów wprost pokazuje, że chce w obozie Zjednoczonej Prawicy zostać” – dodał Müller.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Ojciec Taylor Swift miał pobić fotografa

0 0

Zbiegli więźniowie ukradli jacht, zabili jego właścicieli

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij