Kraj

Porozumienie opuszcza Zjednoczoną Prawicę, ale jego politycy dalej wspierają koalicję rządową?

W środę rano politycy Porozumienia poinformowali oficjalnie o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy przez swoje ugrupowanie. Wielu ekspertów zastanawia się, jak wpłynie to na przyszłość rządu oraz głosowań ws. poszczególnych projektów. Do tej kwestii odniósł się minister Przemysław Czarnek, który uspokaja twierdząc, że większość posłów Porozumienia dalej wspiera koalicję rządową.

Według ministra edukacji Zjednoczonej Prawicy uda się utrzymać większość w Sejmie. Polityk zauważa, że Jarosław Gowin sam ma problem z jednością w swojej partii, wskazując, że “tej większości nie było z nim, kiedy otwarcie wystąpił przeciwko podstawowym reformom Zjednoczonej Prawicy, przeciwko Polskiemu Ładowi, który sam podpisał w połowie maja”. Czarnek sugerował, że wielu polityków Porozumienia dalej stoi po stronie koalicji rządowej.

Natomiast, co do większości w ogóle Sejmowej, dzisiejsze głosowania wszystko pokażą. Jestem przekonany, że ta większość po stronie Zjednoczonej prawicy jest w dalszym ciągu, no a panu premierowi Gowinowi dziękujemy. Trudno, skoro nie zgadza się z reformami, które sam akceptował, to nie może być w Zjednoczonej Prawicy – powiedział szef resortu edukacji w rozmowie z Telewizją Republika.

Czarnek przyznaje, iż ciężko mu zrozumieć logicznie postępowanie byłego już wicepremiera. Podobnego zdania mają być także jego bliscy współpracownicy z Porozumienia. “Tam logiki brak niestety” – ocenił minister.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Niezależna/ Telewizja Republika Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij