Kraj

19-latka z Nowego Targu napisała znajomym o zamachu na szkołę. Zareagował Interpol

19-latka z Nowego Targu wysłała swoim znajomym zdjęcie z bronią i podpisem sugerującym, że chce dokonać zamachu na szkołę. Miała pecha – zobaczył je Interpol.

Jak informuje Polsat News nastolatka miała w niedzielny wieczór użyć jednej z platform internetowych do przesyłania zdjęć aby udostępnić swoim znajomym zdjęcie broni palnej. „No to zamach na szkołę” – głosił podpis pod zdjęciem. Zdjęcie zwróciło uwagę międzynarodowej policji Interpol. Od razu po jego zauważeniu ustalili, że zostało opublikowane przez osobę przebywającą na terenie Polski, w okolicy Zakopanego. Skontaktowali się od razu z oficerem łącznikowym w Komendzie Głównej Policji, a KGP poinformowała o sprawie małopolską policję.

Policjanci od razu podjęli intensywne działania operacyjne aby nie dopuścić do zamachu terrorystycznego. Do działań włączono wydział do walki z cyberprzestępczością i wydział kryminalny KWP w Krakowie. W ciągu kilku godzin policjanci ustalili adres nastolatki i w towarzystwie swoich kolegów z Nowego Targu weszli do jej mieszkania.

Dziewczyna miała być bardzo zdziwiona kiedy w jej mieszkaniu pojawili się policjanci i powiedzieli jej o co jest podejrzewana. Wyjaśniła, że broń na zdjęciu to replika na plastikowe kulki którą pożyczyła od młodszego kolegi. Przyznała się, że opublikowała to zdjęcie z podpisem sugerującym chęć dokonania zamachu ale stwierdziła, że był to z jej strony tylko żart.

Policjanci przeszukali jej mieszkanie i znaleźli w nim niewielką ilość marihuany. Zabezpieczyli również należący do niej sprzęt teleinformatyczny. Odwiedzili również jej kolegę, którego replikę ASG sfotografowała, i zarekwirowali jego kolekcję. Sprawy narkotyków i groźby zamachu zostały przekazane śledczym z Nowego Targu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij