Świat

Twitter zawiesił członka amerykańskiego kongresu za dezinformację na temat szczepionek. To już jej czwarta kara

Republikańska kongresmenka Marjorie Taylor Greene została we wtorek zawieszona przez Twittera na tydzień za rozsiewanie dezinformacji na temat szczepionek przeciwko Covid-19. Amerykańska polityk stwierdziła, że są one nieskuteczne.

Greene została ukarana w ten sposób za swój poniedziałkowy tweet, w którym wezwała Agencję Żywności i Leków (FDA) do odmowy udzielenia pełnej aprobaty dla szczepionek przeciwko Covid-19.

“FDA nie powinna zatwierdzać szczepionek na covid. Zbyt wiele jest doniesień o infekcjach i rozprzestrzenianiu się Covid-19 wśród zaszczepionych osób. Te szczepionki zawodzą i nie ograniczają rozprzestrzeniania się wirusa, podobnie jak maski” – napisała polityk.

Twitter uznał jej wpis za dezinformację i ukarał kongresmenkę tygodniowym zawieszeniem jej konta. Słynąca z kontrowersji i wiary w spiskowe teorie Greene otrzymała w ten sposób czwartą karę ze strony serwisu w związku z dezinformacją. Kolejne przewinienie może skutkować permanentnym zawieszeniem jej konta.

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), mimo że szczepionki nie gwarantują 100-procentowej ochrony przed infekcją, znacznie obniżają ryzyko choroby, zwłaszcza w jej najcięższej postaci.

Główny doradca medyczny prezydenta USA Joe Bidena dr Anthony Fauci stwierdził, że decyzja FDA w sprawie pełnej aprobaty szczepionek przeciwko Covid-19 zapadnie prawdopodobnie na początku września i zapewnił, że będzie ona pozytywna.

Marjorie Taylor Greene, która w Izbie Reprezentantów zasiada od stycznia, należy do najbardziej kontrowersyjnych członków Kongresu. Zasłynęła m.in. wielokrotnymi porównaniami zasad pandemicznych do Holokaustu oraz promocją licznych spiskowych teorii, w tym tych o zamachach z 11 września 2001 roku.

Źródło: PAP Autor: Oskar Górzyński
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij