Kraj

Pracownicy punktów szczepień dostaną ochronę

Premier Mateusz Morawiecki zgodził się na objęcie pracowników punktów szczepień ochroną. Ma to związek z atakami antyszczepionkowców.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował na swoim Twitterze, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami na posiedzeniu Rady Ministrów pojawił się temat ataków antyszczepionkowców na punkty szczepień oraz gróźb wobec personelu medycznego. Ujawnił, że premier wyraził zgodę na objęcie ich pracowników ochroną jak funkcjonariuszy publicznych.

 

W ostatnim czasie w Polsce doszło do serii ataków na punkty szczepień. Pod koniec lipca w Grodzisku Mazowieckim doszło do awantury pomiędzy pracownikami i antyszczepionkowcami, konieczna okazała się interwencja policji. W Zamościu nieznany sprawca podpalił mobilny punkt szczepień i sanepid. W Poznaniu antyszczepionkowcy wdarli się na teren pikniku dla rodzin spodziewających się dziecka. W Gdyni zwyzywali załogę autobusu prowadzącego szczepienia a we Wrocławiu zniszczyli wiatę pod którą zaparkowany był taki autobus.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij