Świat

Antyszczepionkowcy chcieli zaatakować siedzibę telewizji. Pomyliły im się budynki

W poniedziałek brytyjscy antyszczepionkowcy próbowali wedrzeć się do siedziby państwowej telewizji BBC. Okazało się jednak, że zaatakowali budynek, który BBC opuściła niemal dekadę temu.

W poniedziałek grupa antyszczepionkowców zorganizowała protest przeciwko BBC w Londynie. Był wśród nich obecny Piers Corbyn, brat byłego lidera brytyjskiej lewicy który niedawno dał się przyłapać na przyjmowaniu pieniędzy w zamian za niekrytykowanie szczepionki Moderny, co okazało się być prowokacją youtuberów. Nie podobało im się to w jaki sposób BBC relacjonuję pandemię – która ich zdaniem istnieje tylko w medialnych przekazach – i to, że promują szczepionki.

W końcu grupie protestujących udało się przełamać policyjny kordon i dostać do środka Centrum Telewizyjnego w zachodnim Londynie. Jak relacjonują brytyjskie media byli bardzo zdziwieni, że w środku nie zastali dziennikarzy BBC. Protestujący nie wiedzieli bowiem, że BBC opuściła ten budynek już w 2013 roku. Zachowali w nim jedynie trzy studia telewizyjne, w których swoje programy nagrywają inne stacje, głównie ITV. Reszta budynku została przerobiona na apartamenty mieszkalne i prywatny klub. Główną londyńską siedzibą BBC jest teraz Broadcasting House, oddalony o ok. 7 km od miejsca protestu.

W trakcie ich protestu telewizja ITV nagrywała w jednym ze studiów wynajmowanych od CNN kolejny odcinek talk-show Loose Women. Jedna z prowadzących Charlene White podziękowała ochronie za to, że ta nie wpuściła ich do studia i nie pozwoliła zakłócić transmisji programu. „Nie jestem pewna co protestujący chcieli osiągnąć” – powiedziała – „ale znaleźliby tylko mnie, Jane, Nadię i Penny rozmawiające o menopauzie”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Guardian Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij