Kraj

Odważna zapowiedź naczelnego TVN24. Stacja będzie nadawać nawet w przypadku utraty koncesji?

Cały czas nie wiadomo, czy TVN uzyska koncesję. To jednak nie zniechęca władze stacji, które zapowiadają, iż “nie przestaną nadawać”.

Ważą się losy TVN-u, które od kilku miesięcy oczekuje na przedłużenie koncesji. Sytuacji stacji nie sprzyja zapowiadana nowelizacja ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, nazywanej potocznie przez środowisko opozycji, jako “lex TVN”. Zgodnie z reformą udział zagranicznego kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może wynosić maksymalnie 49% – tymczasem TVN znajduje się w rękach amerykańskiego koncernu Discovery.

Michał Samul, redaktor naczelny TVN24, w rozmowie z portalem Press.pl był zaskoczony, że do tej pory nie udzielono koncesji. Poradził się nawet swoich prawników, którzy mieli zgodnie stwierdzić, iż ta sprawa powinna się już dawno zakończyć z powodzeniem dla stacji.

-Nie ukrywam, że w dalszym ciągu na to liczymy. Oczywiście trudno nie zauważyć tej zupełnie niezrozumiałej zwłoki związanej z przedłużeniem koncesji, na którą czekamy już 17 miesięcy. Chcę zapewnić, że TVN 24 nie przestanie nadawać – powiedział dziennikarz.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Tysol Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij