Kraj

Konfederacja nadal sprzeciwia się szczepieniom. Pozostałe partie ponad podziałami i zgodne co do celowości podawania preparatów

Wszystkie ugrupowania w sejmowej komisji zdrowia są zgodne co do celowości szczepień przeciw Covid-19. Jedyny wyjątek stanowi Konfederacja. Taką informację przekazał w poniedziałek przewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS).

Przewodniczący komisji zdrowia był pytany w PR24 m.in. o wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dla Polskiej Agencji Prasowej. Dokładnie chodziło o fragment dotyczący szczepień. Prezes PiS powiedział, że powinno być podpisane wspólne porozumienie wszystkich partii dotyczące zdecydowanych działań w walce z epidemią. Jego zdaniem „odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności jednostki, a osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem”. „To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi. Nie wolno innych narażać na pozbawienie zdrowia czy życia” – akcentował Kaczyński.

Tomasz Latos poinformował w poniedziałek, że wszystkie ugrupowania, poza Konfederacją, mimo iż spierają się w różnych kwestiach związanych z ochroną zdrowia, to w jednej sprawie są zgodne.  „W sejmowej komisji zdrowia, ponad podziałami politycznymi, wszystkie ugrupowania poza Konfederacją, są zgodne co do celowości szczepień przeciw COVID-19 i zachęcania obywateli do nich” – powiedział.

„Trzeba robić wszystko, stosować wszelkiego rodzaju zachęty i mówić, by obywatele się szczepili, by maksymalna liczba osób była zaszczepiona. Najlepiej byłoby, gdyby wszystkie osoby, które nie mają przeciwskazań były zaszczepione, żebyśmy uzyskali odporność populacyjną” – mówił Latos.

Przewodniczący komisji zdrowia zaznaczył, że należy pamiętać iż szczepienia to nie tylko bezpieczeństwo zaszczepionych, ale także innych m.in., tych którzy z różnych powodów nie mogą być zaszczepieni.

„Postawa, do której nawołujemy, do której nawołuje prezes, to jest postawa społecznej solidarności. Martwmy się nie tylko o siebie, o swoje własne bezpieczeństwo, ale także o bezpieczeństwo innych” – powiedział. Podkreślił, że jeżeli poziom wyszczepienia będzie wysoki, to uporamy się z pandemią.

“Jeżeli jest obawa przed czwartą falą, to właśnie dlatego, że cały czas zbyt mało osób jest zaszczepionych. Jeżeli mamy nie dopuścić do czwartej fali, to właśnie poprzez zwiększanie liczby osób zaszczepionych. (…) Nikt nie chce powrotu obostrzeń” – zaznaczył Latos.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij