Kraj

Cud medyczny w Gdańsku. Lekarze uratowali dziewczynkę z głową oderwaną od kręgosłupa

Lekarzom z Gdańska udało się uratować 3-letnią dziewczynkę z bardzo skomplikowanym urazem głowy. Powinna odzyskać pełną sprawność.

3-letnia Martynka z Namysłowa była uczestnikiem poważnego wypadku samochodowego w którym zginął jej ojciec. Ona sama odniosła w nim bardzo poważne obrażenia głowy. „Kiedy zobaczyliśmy wyniki badań obrazowych Martynki byliśmy przerażeni” – przyznał na łamach Dziennika Bałtyckiego dr hab. Wojciech Kloc, szef oddziału neurochirurgii w gdańskim Szpitalu im. Mikołaja Kopernika – „Wyraźnie było na nich widać, że głowa dziecka została oderwana od kręgosłupa”. Trzymała się tylko na skórze i mięśniach.

Wcześniej inne ośrodki odmówiły zajęcia się tą sprawą. Gdańscy medycy postanowili więc, że wykonają operację w swojej placówce. Od lat specjalizują się w leczeniu urazów tej części ciała, ale ich pacjentami były dotychczas tylko osoby dorosłe.

Operację Martynki poprowadził neurochirurg dr Wojciech Wasilewski, a a asystował mu Patryk Kurland, neurofizjolog Łukasz Dylewicz i anestezjolog Marta Bielewicz. Operacja zakończyła się pełnym sukcesem. Martynka chodzi, porusza rękami, i dzięki rehabilitacji powinna odzyskać pełną sprawność.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: WM
Fot. Zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij