Gospodarka

Wielki sukces polskiej firmy odzieżowej na Igrzyskach w Tokio. Nike i Adidas zostawione daleko w tyle

Polska firma odzieżowa 4F jest drugim największym producentem strojów dla sportowców występujących na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio – donosi portal 300gospodarka.pl. Marka wyprzedza takich gigantów, jak Adidas, czy Puma, ustępując pola jedynie hiszpańskiej Jomie.

Portal na wstępie artykułu zaznaczył kilka ważnych uwag metodologicznych dotyczących swoich badań. Przede wszystkim serwis skupił się jedynie na największych firmach odzieżowych na całym świecie, które mają status dostawców sprzętu sportowego dla poszczególnych reprezentacji krajowych i są oficjalnie partnerami narodowych komitetów olimpijskich. Pomijane więc były przypadki np. polskich siatkarzy, których stroje produkuje Adidas, czy Huberta Hurkacza, który występuje w stroju stworzonym przez swojego sponsora – Lotto. Pod uwagę nie brano także strojów, w których olimpijczycy występowali podczas inauguracji.

Portal zaznacza także, że wiele reprezentacji nie posiada jednego oficjalnego partnera, a wszelkie wyniki zostały opracowane jedynie na podstawie ich własnego researchu.

Według ich badania logo polskiej firmy 4F widnieje na strojach olimpijczyków aż z ośmiu krajów, co czyni ich drugim, największym producentem ubrań sportowych pod tym względem na Igrzyskach w Tokio. Przedsiębiorstwo, oprócz Polski, sponsoruje także kadry: Słowacji, Litwy, Grecji, Chorwacji, Łotwy, Macedonii Północnej oraz Serbii – ubrania z logiem 4F nosi chociażby wybitny tenisista Novak Djoković podczas treningów i wydarzeń towarzyszących (jednak na oficjalne mecze ubiera strój od Lacoste, który jest jego głównym sponsorem – podobnie jak Lotto u Hurkacza).

Polska marka wyprzedza nawet takich gigantów, jak Adidas (sponsor olimpijczyków z Niemiec, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Etiopii), Asics (Japonia, Australia, Filipiny, Urugwaj), czy Nike (USA, Turcja, Kenia oraz Nigeria) – który bardziej specjalizuje się w tworzeniu ubrań dla zawodników konkretnych dyscyplin np. piłka nożna kobiet.

4F ustępuje pola w tym zestawieniu jedynie hiszpańskiej Jomie, której logo pojawia się na strojach olimpijczyków z Portugalii, Malty, Mołdawii, Armenii, Kazachstanu, Jordanii, Kuwejtu, Mauritiusa, Maroka, Gwatemali, Hondurasu oraz sportowców z własnego kraju.

Źródło: Stefczyk.info na podst. 300gospodarka Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij