Publicystyka

Tusk wydał oświadczenie ws. przepisania majątku na żonę. Jak zawsze winą obarczył… PiS

Donald Tusk postanowił odpowiedzieć na doniesienia Wirtualnej Polski ws. przepisania majątku na rzecz swojej żony Małgorzaty Tusk. Były premier stwierdził, iż zrobił to w obawie… przed rządem Prawa i Sprawiedliwości.

Obecny lider Platformy Obywatelskiej zamieścił oświadczenie w formie wideo, opublikowanej na Twitterze.

Tusk przyznał, że kilka miesięcy temu dziennikarze Wirtualnej Polski zwrócili się do niego z pytaniem o powody przepisania majątku na rzecz Małgorzaty Tusk. Polityk przyznał, że taka decyzja rzeczywiście została podjęta kilka lat temu. W dalszej części wytłumaczył także jej powody, twierdząc, iż motywowana ona była działaniami polityków PiS.

Rodzina i moja żona Gosia odczuwali zagrożenie związane z tą nieustającą nagonką i zorganizowanym polowaniem na mnie z powodów politycznych przez PiS i rząd PiS-u. Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia – powiedział Tusk.

Były premier twierdzi, iż jego intencją nie była próba ukrycia czegokolwiek, a jedynie “troska o bezpieczeństwo rodziny”. Polityk stwierdza także, że wszelkie dane dotyczące jego własności zawsze były w pełni publikowane w jego oświadczeniach majątkowych, które również miały być podawane przez media. “Nic się w tej kwestii nie zmieniło” – zapewnia szef PO, po czym dodaje, że w publikacji Wirtualnej Polski wkradł się “drobny błąd”, gdyż mieszkanie Tusków liczy 66 metrów kwadratowych, a nie 86, jak podano w artykule.

-To co mnie uderzyło, to niesprawiedliwe porównanie z premierem Morawieckim i jego decyzją. Przepisał majątek na żonę zanim wypełnił oświadczenie majątkowe po to, aby opinia publiczna nie dowiedziała się o sposobach zdobycia tego majątku i jego charakterze – powiedział mężczyzna.

Donald Tusk zapewnia, że zawsze w sposób “przejrzysty” zarabiał wszelkie swoje pieniądze, a źródła jego majątku mają pochodzić jedynie z wynagrodzeń oraz honorarium za książkę.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij