Kraj

Trzaskowski wyrzucił niezależne media z warszawskiego lokalu. Telewizja internetowa została zmuszona do zawieszenia emisji ramówki

Redakcja Mediów Narodowych oraz Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zostały pozbawione swojej siedziby w Warszawie. Stołeczny Ratusz wypowiedział im umowę najmu lokalu.

Jak czytamy na stronie Mediów Narodowych, powodem zakończenia umowy najmu są kwestie polityczne. Redakcja przekazała również, że Telewizja internetowa z powodu działań Rafała Trzaskowskiego, została zmuszona do „zawieszenia emisji swojej ramówki do czasu zaadoptowania nowego studia nagrań”.

Pierwsze doniesienia o tym, że Trzaskowski chce doprowadzić do wypowiedzenia umowy pojawiły się już w marcu tego roku. „Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych. To stowarzyszenie nosi znamiona dyskryminacji” – mówiła wówczas wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska.

„Rafał Trzaskowski słynie z tego, że jest hipokrytą. Pamiętamy, że jeszcze w trakcie kampanii prezydenckiej mówił o tym, że być może weźmie udział w Marszu Niepodległości. Jako organizatorzy nie traktowaliśmy tego poważnie i dzisiaj to się potwierdza. Nie ma żadnych powodów merytorycznych, prawnych ani żadnych innych do tego, żeby usuwać Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z lokalu, który zajmuje” – powiedział w marcu prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

„Jak państwo wiedzą, borykamy się z problemami lokalowymi. Rafał Trzaskowski chce nas de facto wyrzucić z lokalu, z którego nadajemy programy, wywiady, reportaże” – mówiła dziennikarka Mediów Narodowych podczas jednego z programów. Zwróciła się do widzów o wsparcie finansowe i dodała, że redakcja poszukuje nowego lokalu.

„Rafał Trzaskowski naciska na władze Pragi Północ, żeby wymówili nam ten lokal, z którego właśnie nadajemy. Są spore naciski. Nie wiemy jak się ta sprawa rozwiąże” – informowała Agnieszka Borkiewicz.

Zdaniem Dyrektora Zarządzającego Tomasza Kalinowskiego, od czasu wypowiedzi Aldony Machnowskiej „trwały ciągłe naciski na naszą redakcję i naszego wydawcę, aż w końcu dano nam pisemne wypowiedzenie i nakaz opuszczenia lokalu do końca lipca”.

Teraz po wypowiedzeniu umowy, redakcja portalu pracuje zdalnie i wstrzymała produkcję materiałów wideo do czasu znalezienia nowego studia nagrań.

“Na okres przeprowadzki, remontu i dostosowania nowego studia wstrzymujemy emisję naszej ramówki. W naszym najnowszym materiale pokazujemy jak wyglądały dotychczasowe warunki w jakich pracowaliśmy i gdzie teraz będziemy tworzyć dla Was niezależne media. Zapraszamy do obejrzenia!” – poinformowano w mediach społecznościowych Mediów Narodowych.

Źródło: Stefczyk.info na podst. dorzeczy.pl/medianarodowe.com Autor: MS
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij