Sport

Ależ występ Polki na Igrzyskach! To trzeba po prostu zobaczyć

W niesamowitym stylu zaprezentowała się w olimpijskim debiucie wspinaczki sportowej Aleksandra Mirosław. Powracająca po kontuzji Polka w wyjątkowy sposób pobiła rekord świata. “Ona jest lepsza od Spidermana”, czytamy w komentarzach. 

Aleksandra Mirosław swoim występem zrobiła nam (i sobie zapewne też) ogromny apetyt na kolejne olimpijskie złoto. Pokazała, co to znaczy upór determinacja i wola walki.

Przypomnijmy, że Aleksandra Mirosław prowadzi po czasówce, pierwszej z trzech konkurencji w olimpijskich zawodach w kombinacji we wspinaczce sportowej w Tokio. Polka w finale tej konkurencji wynikiem 6,84. ustanowiła rekord świata.

Osiem zawodniczek rywalizowało systemem pucharowym. W ćwierćfinale Polka była szybsza od Chaehyun Seo z Korei Południowej, w półfinale od Japonki Akiyo Noguchi, a w finale od Francuzki Anouck Jaubert. To właśnie w decydującym biegu ustanowiła rekord świata. Wcześniej uzyskała czasy 7,49 i 7,03.

Poprzedni najlepszy rezultat należał do Rosjanki Julii Kapliny – 6,96.

Występ Mirosław z trybun oglądała trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

Wspinaczka sportowa debiutuje w programie igrzysk olimpijskich.

Zawodniczki rywalizują w kombinacji, na którą składa się wspomniana czasówka oraz bouldering i prowadzenie. O ostatecznej kolejności decyduje iloczyn miejsc zajętych we wszystkich konkurencjach.

Polka specjalizuje się w sprincie, w którym dwukrotnie zdobywała mistrzostwo świata. W kombinacji w 2019 roku była czwarta.

Źródło: stefczyk.info, PAP Autor: pf
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Wykopała w ogrodzie kamień. Czekało ją niecodzienne odkrycie

0 0

Rosyjska ambasada grozi Szwecji

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij