Kraj

Rzadki sojusz Republikanów z Demokratami. Amerykańscy politycy wydali ostrzeżenie ws. “lex TVN”

Amerykańscy senatorowie, zarówno z ramienia Republikanów, jak i Demokratów, wydali wspólne oświadczenie skierowane do polskiego rządu. Chodzi o sprawę nowelizacji ustawy o KRRiT.

Sprawy ustawy nazywanej “lex TVN” wciąż budzi ogromne emocje, nie tylko wśród polskiej opozycji, ale i także w Stanach Zjednoczonych. Jak się okazuje nowelizacja potrafiła doprowadzić do rzadkiego sojuszu pomiędzy Republikanami, a Demokratami. Efektem tego jest wspólne oświadczenie senatorów obydwóch ugrupowań ws. ustawy.

-Ponadpartyjna Grupa Senatorów ostrzega polski rząd przed wprowadzeniem ustawy, która bierze na cel wolne media i naraża na szwank amerykańskie inwestycje – czytamy w oświadczeniu.

W dalszej części pisma nie brakuje retoryki opisującej Polskę pod rządami Zjednoczonej Prawicy, jako kraj odchodzący od demokratycznych standardów. Stąd też amerykańscy senatorowie ostrzegają polskie władze, iż uważnie monitorują sytuację w naszym kraju. Zwłaszcza w kontekście nowelizacji ustawy o KRRiT. Swoje stanowisko argumentują także troską o tysiące pracowników, zatrudnianych przez Discovery Polska.

-Ustawa ta, w połączeniu z odmową Polski odnowienia koncesji dla TVN, to kolejny krok w kierunki zagrażającym polskiej demokracji. Nie jest to sposób na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych, a na dodatek ograniczy to jeszcze bardziej wolność mediów, o którą Polacy tak długo walczyli – piszą amerykańscy senatorowie.

Ich zdaniem wprowadzenie w życie “lex TVN” mogłoby doprowadzić do pogorszenia wzajemnych stosunków gospodarczo-biznesowych, a także handlowych i obronnych. “Wzywamy polski rząd do zastanowienia się przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze długoletnie stosunki” – skwitowali.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij