Kraj

CYBERSEC CEE: REGIONS & CITIES w Krynicy-Zdrój już 1-3 września!

Instytut Kościuszki zaprezentuje kolejne międzynarodowe wydarzenie w ramach European Cybersecurity Forum – CYBERSEC. Organizator zaprasza do Krynicy-Zdrój na CYBERSEC CEE: Regions & Cities, które odbędzie się w dniach 1-3 września. W konferencji udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Hasło przewodnie tegorocznej konferencji CYBERSEC w Krynicy brzmi: W KIERUNKU CYFROWEGO ŚWIATA OPARTEGO NA WARTOŚCIACH. “Nakierowuje ono dyskusje na temat wartości związanych z nowymi technologiami i odpowiedzialności w cyfrowym świecie. To zagadnienie, w związku z coraz większą skalą i skutkami wrogich zachowań w cyberprzestrzeni, jest w ostatnich dniach i tygodniach przedmiotem politycznej troski ze strony Sojuszu Transatlantyckiego, Komisji Europejskiej oraz agencji zajmujących się cyberbezpieczeństwem w wielu krajach” – tłumaczy Izabela Albrycht – Przewodnicząca Komitetu Programowego Forum CYBERSEC.

“W czasie bezprecedensowych ataków hakerskich wymierzonych w polskie państwo, jego najwyższych urzędników, polskie samorządy oraz przedsiębiorców musimy ponad podziałami politycznymi podjąć wspólny wysiłek, aby zabezpieczyć się na przyszłość. Krynica jest doskonałym miejscem do debat poświęconych tej tematyce – mówi dr Andrzej Kozłowski – Dyrektor Programowy Krynica Goes Digital z Instytutu Kościuszki.

Dlaczego Regions & Cities?

Cyberbezpieczeństwo i odporność cyfrowa Europy zależy od zaangażowania jej regionów i miast, a także od efektywnego partnerstwa publiczno-prywatnego. To właśnie tak należy rozpocząć transformację cyfrową opartą na bezpieczeństwie i wartościach.

W ramach CYBERSEC CEE Regions&Cities w ciągu trzech dni przedstawione zostaną cztery ścieżki tematyczne: Cyfrowa przestrzeń, Cyfrowe Trójmorze, Cyberbezpieczeństwo Administracji Samorządowej oraz Krynica Goes Digital, podczas której zostaną omówione m.in. wyzwania cyfrowe polskiej gospodarki, transformacji energetycznej oraz bezpieczeństwa narodowego).

Jako organizatorzy cieszymy się z zainteresowania udziałem w naszej konferencji ze strony największych polskich i światowych firm, sektora małych i średnich przedsiębiorstw, przedstawicieli nauki, organizacji NGO oraz reprezentantów rządu, samorządów oraz instytucji międzynarodowych” – mówi dr Andrzej Kozłowski.

Podczas spotkania Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego z Radą Naukową, rektorzy i przedstawiciele 14 uczelni wyższych z Małopolski pozytywnie zaopiniowali nowy format i program jesiennego wydarzenia w Krynicy-Zdrój organizowanego przez Instytut Kościuszki.

“Jednym z najważniejszych wyzwań obecnego świata jest wszechobecna rewolucja cyfrowa, dlatego też zorganizowanie na terenie Krynicy-Zdroju tak ambitnego wydarzenia jak CyberSec może pomóc w wymiarze globalnym, ale i lokalnym formułować trafne odpowiedzi na fundamentalne pytania dotyczące cyberbezpieczeństwa” – mówi burmistrz Krynicy Piotr Ryba.

Źródło: Autor:
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij