Kraj

“To akt terroru”. Jest nagroda za informację o podpalaczu, który zaatakował punkt szczepień

Minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że podpalenie punktu szczepień w Zamościu to „akt terroru wobec państwa”. Wyznaczył również nagrodę za wskazanie sprawcy.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek w Zamościu. Według zamojskiej policji nieznany na razie sprawca przyjechał ok. pierwszej w nocy pod mobilny punkt szczepień na Rynku Solnym i podłożył pod nim ogień, po czym odjechał. Interweniujący policjanci w trakcie poszukiwań sprawcy zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków, który został podpalony prawdopodobnie przez tego samego mężczyznę. W pożarach nikt na szczęście nie ucierpiał.

Policja poinformowała, że powstał specjalny zespół dedykowany tej sprawie. Opublikowali również na swojej stronie nagranie z monitoringu, na którym widać ubranego w czapkę z daszkiem i maseczkę podpalacza. W jego ręku można dostrzec pojemnik, najprawdopodobniej z łatwopalną cieczą, której użył do podpalenia kontenera przez wybitą szybę i podpalił zapalniczką.

„To akt terroru wobec państwa” – ocenił minister zdrowia Adam Niedzielski. Obiecał 10 tysięcy złotych nagrody za informacje, które pomogą policji w znalezieniu sprawcy.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. Screen z Youtube

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij