Kraj

Zapomniał się? Tusk w przemówieniu z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego pominął pewien ważny szczegół

Donald Tusk wygłosił przemówienie z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Były premier wspomniał o ofierze Powstańców, jednak internauci zwrócili uwagę na fakt, że nie powiedział nic na temat wroga, przeciwko którym bohaterowie stolicy stanęli dzielnie do boju w sierpniu 1944 roku.

– Pamiętaj. Nie wolno ci zwątpić w wolność, co przyjdzie, choćbyś padł. To słowa poety Powstańca, ważne także dziś, 77 lat po Powstaniu. A więc kiedy zatrzymamy się na dźwięk syren, pamiętajmy, że Powstańcy ginęli po to, abyśmy co roku, kiedy tylko syreny cichną, mogli wracać do normalnego, bezpiecznego życia wolnych ludzi. Nasza wolność nadaje szczególny sens ich ofierze i dlatego nie możemy w nią zwątpić. Jesteśmy im to winni. Chwała bohaterom- powiedział obecny lider Platformy Obywatelskiej.

Były premier nie wspomniał jednak o dość ważnym, istotnym szczególe historycznym, a mianowicie o okupancie niemieckim, przeciw któremu zwrócili się mieszkańcy Warszawy 77 lat temu.

Źródło: Stefczyk.info na podst. TVP Info Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij