Sport

Hit! Dziennikarka Newsweek nakręca aferę z powodu strojów złotych medalistów. Wyśmiał ją nawet Tomasz Lis

Złoto polskiej sztafety na Igrzyskach w Tokio wywołało ogromną radość w całym narodzie. Gratulacje dla  Karola Zalewskiego, Natalii Kaczmarek, Justyny Święty-Ersetic i Kajetana Duszyńskiego napływały z całego kraju. Tymczasem dziennikarka Newsweek Dominika Długosz postanowiła nakręcić aferę z tego powodu. A dokładniej ze strojów, w których występowała drużyna. Jej wpis wywołał masowe reakcje i salwy śmiechu. W tym także ze strony redaktora naczelnego gazety – Tomasza Lisa.

 Feministki w ostatnich dniach znalazły kolejny powód do narzekania, który ma stanowić ogromny problem w zakresie seksualizacji oraz uprzedmiotowienia kobiet – mianowicie chodzi o stroje zawodniczek w poszczególnych zawodach. Przykład tego obserwowaliśmy kilka tygodni temu, kiedy szerokim echem odbił się protesty norweskich szczypiornistek plażowych, które wystąpiły w strojach ze spodenkami – co było formą sprzeciwu wobec narzucanego przez regulamin rozgrywek bikini, domagając się wolności wyboru w tym zakresie. Niestety postępowe środowiska postanowiły uczynić z tej słusznej manifestacji kolejny punkt w swoich rozważaniach ideologicznych na temat postrzegane przez nich świat – niezwykle okrutnego, w ich mniemaniu, wobec kobiet, które na każdym kroku mają być stygmatyzowane i doświadczać przemocy seksualnej na każdym kroku, w każdej formie.

Temat ten powrócił przy okazji trwających Igrzysk Olimpijskich w Tokio, a przynajmniej na nowo rozgrzał wśród polskich internautów. Wszystko z powodu wpisu Dominiki Długosz, która w taki sposób postanowiła skomentować sukces polskiej sztafety 4×400 m., która w sobotę sięgnęła po złoty medal.

-Fantastycznie, że nasi biegacze zdobyli złoto. Fantastycznie panie i panowie się spisali. To ja teraz z pytankiem. Dlaczego do jasnej ciasnej stroje pań i panów się tak zasadniczo różnią. Cztery osoby biegną w jednej sztafecie – panie w majtkach, panowie w spodenkach – napisała dziennikarka Newsweeka.

Jej wpis wywołał ożywioną dyskusję, co widać chociażby po ogromnej liczbie komentarzy pod postem. Większość z nich zdecydowanie wyśmiała dywagacje kobiety. Część z internautów przypominała, że w innych reprezentacjach kobiety biegały w różnych strojach, co świadczy o tym, iż zawodnicy mają swobodę w wybieraniu swojego ubioru sportowego. Inni z kolei wskazywali, że podobnego “problemu” można doświadczyć w męskich dyscyplinach. Co ciekawe jedną z osób, która zakpiła z dziennikarki, był jej redaktor naczelny Tomasz Lis, który spytał się ironicznie, czy “nie ma innych problemów”.

Źródło: Twitter Autor: JD
Fot. PAP/Leszek Szymański

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij