Świat

Czy przepustki covidowe to dobre rozwiązanie? Włosi są na tak

Dwie trzecie Włochów popiera wprowadzony przez rząd wymóg przepustki Covid-19 przy wejściu do wielu miejsc i na masowe imprezy. Tak wynika z sondażu, który  opublikował w sobotę dziennik „Corriere della Sera”. Większość osób uważa protesty przeciwko przepustce za błąd.

Włoski rząd wprowadził od 6 sierpnia przepustkę covidową, która wystawiana jest na podstawie szczepienia, wyleczenia Covid-19 lub testu. Taką przepustkę trzeba będzie okazać przed wejściem do restauracji w zamkniętych pomieszczeniach, placówek kultury, na basen, do siłowni, na imprezy sportowe i targowe oraz na zjazdy i do parków rozrywki.

Jak wynika z sondażu, nowym przepisom sprzeciwia się 24 procent Włochów. Wskazują oni, że przepis o przepustkach covidowych stanowi poważne naruszenie wolności osobistej i zagrożenie dla działalności gospodarczej.

Wyniki sondażu wykazały również, że szerzenie się wariantu koronawirusa Delta sprawiło, że jedna trzecia Włochów jest zaniepokojona ryzykiem zakażenia, a ponad połowa martwi się w trosce o cały kraj.

We Włoszech organizowane są regularne protesty przeciwko tzw. zielonej przepustce. Prawie jedna czwarta ankietowanych popiera wspomniane protesty, natomiast 58 procent badanych sprzeciwia się im.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: MS
Fot. pixabay

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij