Publicystyka

Jednym zdjęciem pokazała, że jest wielka. Piękny gest Klepackiej

Od kilku dni trwa zaciekły atak na Zofię Klepacką ze strony środowisk lewicowych, którym nie podobają się jej poglądy na temat ideologii LGBT oraz przywiązanie do wiary katolickiej. Tymczasem polska żeglarka wstawiła wspólne zdjęcie z Katarzyną Zillmann, srebrną medalistką, która kilka dni temu przyznała się do swojej orientacji seksualnej. “To zdjęcie powinno zamknąć wszelkie durne dyskusje” – uważa Sebastian Kaleta.

Zofia Noteci-Klepacka znana jest ze swojego stosunku wobec tęczowej ideologii (co nie oznacza, iż jest przeciwna osobom LGBT – jak uważa wielu przedstawicieli lewicy), a także głośnego wyrażania swojej wiary. Z tego też powodu żeglarka stała się obiektem ataku postępowych środowisk w Polsce.

Tymczasem Klepacka postanowiła odpowiedzieć w najlepszy możliwy sposób na wszelki hejt skierowany w jej stronę. Zawodniczka Legii Warszawa wstawiła na media społecznościowe wspólną fotografię z Katarzyną Zillmann, jedną z wioślarek czwórki podwójnej, która kilka dni temu zdobyła srebro w Tokio. Medalistka podczas wywiadu dla TVP zrobiła tzw. “coming out”, pozdrawiając swoją partnerkę.

-Sport ponad wszystko – napisała żeglarka – Brawo Kasia i cała załoga za srebrny medal Polski.

Głos w tej sprawie zabrał także Sebastian Kaleta.

-To powinno zamknąć wszelkie durne dyskusje, które toczą się od kilku dni. Pozwólmy sportowcom walczyć i cieszyć się sukcesami, wspierajmy gdy walczą z biało-czerwoną flagą na sercu. Wspierajmy wszystkich. Brawo dziewczyny!! – napisał wiceminister.

Źródło: Twitter/ Facebook Autor: JD
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij