Kraj

Polski kierowca wykoleił niemiecki pociąg

Na przejeździe kolejowym w Kołbaskowie w województwie zachodniopomorskim niemiecki pociąg wykoleił się po zderzeniu z ciężarówką. Kierowca TIRa nie zauważył czerwonego światła.

Rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP kpt. Tomasz Kubiak poinformował, że kierowca TIRa wjechał na przejazd przed jadącym niemieckim pociągiem relacji Szczecin-Berlin. Na skutek uderzenia w ciężarówkę wykoleiły się dwa jego wagony. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki nie zauważył czerwonego światła, miało go też oślepić słońce. Zarówno on, jak i maszynista pociągu, byli trzeźwi.

Na całe szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Kierowca wysiadł o własnych siłach z kabiny. Osiem osób uskarżało się na drobne obrażenia. Zostali przebadani przez ratowników medycznych, nikt nie trafił do szpitala. Pasażerów przewieziono na dworzec w Szczecinie, skąd mogli kontynuować podróż.

Oficer prasowy KP PSP w Policach przekazał na Twitterze, że na miejscu interweniowało 5 zastępó z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Police i Szczecin, OSP Kołbaskowo, policja, 7 karetek i Straż Ochrony Kolei. Obecnie na miejscu pracują biegli i trwa szacowanie szkód. Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że przywrócenie ruchu na linii planowane jest na piątek. Zaznaczył, że zarządca infrastruktury współpracuje z właścicielem pociągu, niemieckim DB Regio.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot. PAP/Marcin Bielecki

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij