Kraj

Komisja przyjęła “Lex TVN”. Teraz zajmie się nim Sejm

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu przyjęła we wtorek z poprawkami projekt zmian w ustawie o radiofonii i telewizji. Teraz zajmie się nim sejm.

Projekt autorstwa posłów PiS zakłada, że „koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego”. Opozycja ochrzciła go „Lex TVN” gdyż twierdzi, że jego prawdziwym celem jest zamknięcie tej należącej do Amerykanów stacji.

W głosowaniu wzięło udział 29 posłów. 16 zagłosowało za przyjęciem tego projektu, 12 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Sejm zajmie się nim 11 sierpnia.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij