Publicystyka

Facebook i Microsoft jako cenzorzy. Będą zwalczali “skrajnie prawicowe treści”

Władze Facebooka oraz Microsoftu znalazły sobie nowe zajęcie, w ramach którego będą decydowały co jest prawdą, a co jest ich zdaniem szkodliwe i należy usunąć. Na celowniku mają się znaleźć przede wszystkim “skrajnie prawicowe treści”.

Cyfrowi giganci zamierzają iść na wojnę z prawicowymi organizacjami na całym świecie, które ich zdaniem głoszą zbyt ekstremistyczne poglądy. Stąd też korporacje zamierzają indeksować prawicowe manifesty, wezwania oraz inne wydarzenia jako “niebezpieczne”. W tym celu ma im pomóc organizacja  Global Internet Forum to Counter Terrorism (GIFCT), która została założona przez wielkie koncerny technologiczne 4 lata temu, która do tej pory zajmowała się demaskowaniem działań grup terrorystycznych w internecie, jak Al-Kaida, czy ISIS.

 Nicholas Rasmussen, dyrektor wykonawczy GIFCT, chciałbym, aby główne serwisy społecznościowe były wolne od “ekstremistycznych treści”. Dlatego też zapowiada walkę na “szeroką skalę” – organizacja będzie starała się wyłapywać “niepożądane” treści, a następnie je cenzurować.

Co ciekawe jako prawicowe określa się m.in. wpisy o zabarwieniu rasistowskim oraz neonazistowskim.

Oprócz Facebooka i Microsoftu z podobnego mechanizmu skorzysta 12 innych firm m.in. Reddit, Snapchat, czy Instagram.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Do Rzeczy Autor: JD
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij