Kraj

Zofia Klepacka odnosi sukcesy na igrzyskach olimpijskich, a zwolennicy opozycji grzmią i życzą jej porażki. Jak to możliwe?

Zofia Klepacka reprezentantka Polski na igrzyskach w Tokio w windsurfingu, udanie rozpoczęła zmagania olimpijskie. Po pierwszym dniu rywalizacji w windsurfingowej klasie RS:X zajmowała drugie miejsce. Jednak sukces Polki nie dla wszystkich rodaków był powodem do radości. Frustracji nie kryją środowiska lewicowo-liberalne.

W pierwszym starcie na igrzyskach olimpijskich Zofia Klepacka zajęła czwarte miejsce, później na metę dotarła jako pierwsza, a w trzecim starcie zajęła 14 miejsce. Ostatni wynik nie zaliczał się jednak do klasyfikacji i Klepacka ostatecznie uplasowała się na drugim miejscu.

Sukces Polki wywołał burze w sieci. Niektórzy internauci nie kryli swojej frustracji z wyników brązowej medalistki igrzysk z Londynu z 2012 roku. Jaki jest tego powód? Podczas odbywających się w całej Polsce protestów zwolenniczek aborcji, Zofia Klepacka opublikowała na Facebooku zdjęcie swoich dzieci oraz zdjęcie USG. Fotografie zostały okraszone wpisem „W 10. Tygodniu tak wygląda dziecko. Nie jakiś zlepek komórek jak to większość celebrytów powtarza i wmawia innym”.

Zofia Klepacka promuje również pamięć o żołnierzach wyklętych, czemu dała wyraz podczas organizacji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wówczas dyskutowano o polskiej historii a olimpijka powiedziała o komunistycznych katach, że „Ci ludzie powinni być rozliczeni z tego co Polsce i Wyklętym wyrządzili”.

Teraz w sieci, mimo sukcesu na igrzyskach, pojawiły się nieprzychylne naszej reprezentantce komentarze. Popularny w kręgach opozycji użytkownik Twittera FanTomas Szary, napisał „Bosz! Klepacka wygrała żeglarski wyścig numer dwa w klasie RS:X. Świruska jest liderką po dwóch wyścigach. Kibicować?”. Wcześniej ten sam użytkownik zasłynął m.in. porównaniem sześciu milionów ofiar niemieckiej agresji do stłuczonego wazonu oraz rozpowszechnianiem fake newsa dot. Patryka Jakiego i Mossadu.

Z kolei inny internauta, którego opis zawiera symbolikę ośmiu gwiazdek stwierdził, że Klepacka nie powinna jechać na igrzyska. „Ona nie powinna dostać powołania” – napisał Pan Jacek

„Zawsze kibicuje naszym reprezentantom, ale Klepacka to wyjątek” – napisała pani Daria, która przedstawia się jako działaczka Młodej Lewicy.

W poniedziałek rano pojawiły się informacje, że w drugim dniu rywalizacji Zofia Klepacka osiągnęła gorszy rezultat niż pierwszego dnia, kończąc na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej. Na poniedziałkowy wynik Polki zareagowała Katarzyna Lubnauer. „Kończą się dylematy moralne” – napisała rozbawiona posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: Stefczyk.info na podst. tvpinfo Autor: MS
Fot. PAP

Polecane artykuły

0 0

Brytyjczycy boją się, że zabraknie ryb do fish and chips

0 0

“Łowca nastolatek” usłyszał wyrok

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij