Świat

Strzelanina w Waszyngtonie. Policja szuka sprawców

W Waszyngtonie DC doszło do strzelaniny na zatłoczonej ulicy. Dwie osoby zostały ranne, jedna z nich była najprawdopodobniej przypadkowym przechodniem.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek ok. 20 20 w północno-zachodniej części miasta, ok. 1,5 km od Białego Domu. Dwóch mężczyzn otwarło ogień w pobliżu meksykańskiej restauracji. Świadkowie twierdzą, że z ich strony padło ok. 20 strzałów. Po wszystkim wsiedli do zaparkowanego na ulicy samochodu i odjechali z miejsca zdarzenia.

Strzały sprawiły, że goście restauracji i inne osoby znajdujące się w pobliżu rzuciły się do ucieczki. Po przybyciu na miejsce policja znalazła dwóch rannych, jeden z nich został trafiony w klatkę piersiową a drugi w ramię. Byli przytomni i ich życiu nie zagraża bezpieczeństwo. Policja uważa, że jeden z nich był celem napastników a drugi przypadkową ofiarą.

Od połowy zeszłego roku wiele miast w USA, zwłaszcza tych rządzonych przez lewicę, zmaga się z rosnącą falą przestępczości. Waszyngton, jedno z najbardziej lewicowych miast w USA, nie jest tutaj wyjątkiem. Tylko w tym roku zamordowano w nim już 106 osób i miejscowi mówią, że ulice przypominają bardziej Bagdad niż stolicę USA. Burmistrz Muriel Bowser nakazała już policjantom branie nadgodzin, ale na razie nie widać aby przynosiło to efekty. W zeszły weekend w strzelaninie na ulicy zginęła przypadkowa 6-latka a pięć kolejnych osób odniosło rany.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Fox News Autor: WM
Fot.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij