Świat

Więźniowie wzięli strażników za zakładników. Mieli niecodzienne żądanie

Udało się odbić dwójkę strażników zakładu karnego pod Eskilstuną w południowej Szwecji. Wcześniej zostali wzięci na zakładników przez więźniów.

Jak donosiły szwedzkie media dwóch więźniów, 30-letni Isak Dewit i 24-letni Haned Mahamed Abdullahi uzbroili się w żyletki przymocowane do szczoteczek do zębów. Następnie obezwładnili strażnika i strażniczkę i zabarykadowali się z nimi w jednej z wartowni.

Sytuacja była bardzo poważna. Obydwaj napastnicy odsiadywali bowiem wyroki za morderstwo – Abdullahi zadźgał nożem 25-latka a Dewit zamordował własnego ojca. Zablokowano więc drogi wokół więzienia i do akcji wkroczyli negocjatorzy. Więźniowie zażądali podstawienia helikoptera który zabrałby ich z więzienia. To żądanie oczywiście nie zostało spełnione i negocjacje zostały zerwane. Kiedy je wznowiono napastnicy zażądali…20 opakowań pizzy z kebabem, która miała być przekazana pozostałym więźniom. Władze więzienia spełniły to żądanie.

Cała sytuacja na szczęście zakończyła się dobrze. Po ok. 10 godzinach więźniowie wypuścili strażników i wrócili do swoich cel. Porwani strażnicy nie odnieśli obrażeń.

Źródło: Stefczyk.info na podst. Polsat News Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij