Kraj

Sztab kryzysowy z udziałem premiera zebrał się w Krakowie

W weekend nad Małopolską przeszły nawałnice, które spowodowały ogromne zniszczenia. W poniedziałek zebrał się w Krakowie sztab kryzysowy, w którego pracach wziął udział premier Mateusz Morawiecki.

Weekendowe ulewy nad Małopolską dokonały ogromnych zniszczeń. Najgorzej było w powiecie myślenickim, ale szkody powstały także w powiatach tarnowskim, krakowskim i na Sądeczczyźnie. Premier w związku z tą trudną sytuacją przyjechał do Małopolski już w niedzielę.

W poniedziałek rano w Krakowie zebrał się sztab kryzysowy. Oprócz premiera w jego pracach weźmie udział także wojewoda małopolski Łukasz Kmita. „Wczorajsza praca nad koordynacją pomocy dla osób poszkodowanych w czasie nawałnic trwała do późna w nocy” – napisał premier na swoim Facebooku – „Dziś od samego rana, na spotkaniu sztabu kryzysowego w Krakowie, działamy dalej! Nikt nie zostanie bez pomocy”.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij