Kraj

Zbrodnia w Borowcach: policja wyznaczyła nagrodę za informacje o tym, gdzie ukrywa się podejrzany

Podejrzany o potrójne morderstwo w Borowcach Jacek Jaworek nadal ukrywa się przed policją. Policja obiecała nagrodę pieniężną za informacje które pomogą go schwytać.

Do tragedii w Borowcach doszło w nocy z 10 na 11 lipca. Policja otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej. Na miejscu znaleźli zwłoki mężczyzny, jego żony i ich 17-letniego syna. Drugi syn, 13-latek, przeżył bo ukrył się za kanapą. Policja szybko ustaliła, że potrójnego morderstwa dokonał najprawdopodobniej brat zabitego mężczyzny Jacek Jaworek, który zamieszkał z nimi po wyjściu z zakładu karnego, gdzie odbywał dwumiesięczną karę za niepłacenie alimentów.

Prokurator Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie ujawnił, że wstępne wyniki sekcji zwłok ofiar wskazują, że cała trójka zginęła w wyniku ran postrzałowych oddanych we wrażliwe życiowo rejony ciała. Dodał, że sprawca oddał łącznie 10 strzałów z broni o kalibrze 6,35mm. Najprawdopodobniej chodzi o nabój 7,65×17 Browning, znany także jako .32 APC – niezwykle popularny nabój używany w wielu typach pistoletów. Samej broni z której padły strzały nie odnaleziono.

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań i wykorzystania specjalistycznego sprzętu mężczyzna nadal jest na wolności. Śląska Policja poinformowała, że Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę w wysokości 20 tysięcy złotych za informacje, które pomogą odnaleźć poszukiwanego mężczyznę.

Nagroda zostanie także wypłacona za informacje, które pomogą odnaleźć jego ciało gdyby okazało się, że mężczyzna już nie żyje. Policjanci gwarantują anonimowość i przypominają, że ukrywanie lub pomoc w ukrywaniu osoby ściganej listem gończym jest przestępstwem za które można trafić na 5 lat do więzienia.

Policja przypomina również, że mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny. Zaznaczają, że w przypadku napotkania go należy zachować dalece idącą ostrożność, nie podejmować samodzielnie żadnych działań i jak najszybciej powiadomić o tym policję.

Źródło: Stefczyk.info na podst. PAP Autor: WM
Fot.

Polecane artykuły

0 0

Atak nożownika w szpitalu. Odwiedzający zaatakował pacjentkę

0 0

Odkryto nowy gigantyczny gatunek węża

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Zamknij